Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu
MOŻESZ ZDAĆ MATURĘ, ZDOBYĆ DOBRY ZAWÓD, ROZWIJAĆ SWOJE PASJE I ZAINTERESOWANIA
WYBIERZ SZKOŁĘ BRANŻOWĄ LUB TECHNIKUM
WYBIERZ SZKOŁĘ BRANŻOWĄ LUB TECHNIKUM
Pracodawcy potrzebują pracowników z przygotowaniem zawodowym!
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
ul. św. Brata Alberta 1, 26-600 Radom
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Staże zagraniczne we Włoszech, Hiszpanii lub Portugalii
WYBIERZ SZKOŁĘ BRANŻOWĄ LUB TECHNIKUM
WYBIERZ SZKOŁĘ BRANŻOWĄ LUB TECHNIKUM
Pracodawcy potrzebują pracowników z przygotowaniem zawodowym!
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
ul. św. Brata Alberta 1, 26-600 Radom
Technikum i branżowa szkoła I stopnia
Technikum i branżowa szkoła I stopnia
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
MOŻESZ ZDAĆ MATURĘ, ZDOBYĆ DOBRY ZAWÓD, ROZWIJAĆ SWOJE PASJE I ZAINTERESOWANIA
Praktyki w szkole i w zakładach pracy
Praktyki w szkole i w zakładach pracy
Previous Next Play Pause

W dniach 29.05-5.06.2010 r. 6-osobowa grupa z Zespołu Szkół Spożywczych Hotelarskich w Radomiu uczestniczyła w wymianie młodzieży ze szkołą Fachgymnasium Georg-von-Langen-Schule w Holzminden (Dolna Saksonia - Niemcy). Było to kolejne spotkanie w ramach rewizyty z zaprzyjaźnioną szkołą w Niemczech. Głównym organizatorem wymiany ze strony polskiej była nauczycielka języka niemieckiego p. Barbara Macieja. Stronę niemiecką reprezentowała p. Sabrina Dorusch. W czasie 8-dniowego pobytu grupa polsko - niemiecka zwie
dziła stolicę Dolnej Saksoni - Hanower oraz inne miasta, m.in. Hameln - znanego z legendy o szczurołapie braci Grimm oraz Höxter ze średniowiecznym zamkiem Corvey. Delegacja z Radomia została również powitana i przyjęta przez władze lokalne Landkreis Hozlminden. W czasie tego spotkania Pani burmistrz zaprezentowała gościom z Polski walory turystyczne, uprzemysłowienie oraz osobliwości regionu.
Młodzież niemiecka przygotowała dla swoich gości wiele atrakcji, m.in. wyjścia do kawiarni i klubów, na basen, bowling, grill oraz zwiedzanie urokliwej okolicy nad rzeką Wezerą.
Ponadto grupa polskich uczniów uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych ze swoimi kolegami i koleżankami z Niemiec. Język nie stanowił żadnej bariery. Uczniowie mogli polepszyć swoje umiejętności z języka niemieckiego i angielskiego. Dzięki wymianie polsko - niemieckiej uczniowie mieli możliwość poznać swych sąsiadów i ich kulturę. Był to aktywny czas wielu niezapomnianych przeżyć i wrażeń.
Jesienią 2010 kolejna grupa z Holzminden przyjedzie do Radomia.

i

Back to top