Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu
MOŻESZ ZDAĆ MATURĘ, ZDOBYĆ DOBRY ZAWÓD, ROZWIJAĆ SWOJE PASJE I ZAINTERESOWANIA
WYBIERZ SZKOŁĘ BRANŻOWĄ LUB TECHNIKUM
WYBIERZ SZKOŁĘ BRANŻOWĄ LUB TECHNIKUM
Pracodawcy potrzebują pracowników z przygotowaniem zawodowym!
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
ul. św. Brata Alberta 1, 26-600 Radom
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Staże zagraniczne we Włoszech, Hiszpanii lub Portugalii
WYBIERZ SZKOŁĘ BRANŻOWĄ LUB TECHNIKUM
WYBIERZ SZKOŁĘ BRANŻOWĄ LUB TECHNIKUM
Pracodawcy potrzebują pracowników z przygotowaniem zawodowym!
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
ul. św. Brata Alberta 1, 26-600 Radom
Technikum i branżowa szkoła I stopnia
Technikum i branżowa szkoła I stopnia
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
MOŻESZ ZDAĆ MATURĘ, ZDOBYĆ DOBRY ZAWÓD, ROZWIJAĆ SWOJE PASJE I ZAINTERESOWANIA
Praktyki w szkole i w zakładach pracy
Praktyki w szkole i w zakładach pracy
Previous Next Play Pause

W dniach 10.09 – 17.09.2011 6-osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu uczestniczyła w wymianie młodzieży ze szkołą Fachgymnasium Georg-von-Langen-Schule w Holzminden (Dolna Saksonia – Niemcy). Celem nawiązanej współpracy oraz przeprowadzonego programu jest min. stymulowanie rozwoju uczniów, którzy pragną poszerzyć znajomość języków obcych, bliżej poznać język niemiecki oraz kulturę Niemiec, rozwijanie tolerancji, zwalczanie przesądów i stereotypów a także twórcza i kreatywna praca.
Głównym organizatorem wymiany ze strony polskiej była nauczycielka języka niemieckiego p. Barbara Macieja. Stronę niemiecką reprezentowała p. SabrinaDorusch. W czasie 8-dniowego pobytu grupa polsko–niemiecka zwiedziła stolicę Dolnej Saksoni – Hanower oraz inne miasta, m.in. Hameln, Bodenwerderoraz Höxter ze średniowiecznym zamkiem Corvey. Delegacja z Radomia została również powitana i przyjęta przezwładze lokalne LandkreisHozlminden. W czasie tego spotkania Pan starosta zaprezentował gościom z Polski walory turystyczne, uprzemysłowienie oraz osobliwości regionu.
Młodzież niemiecka przygotowała dla swoich gości wiele atrakcji, m.in. wyjścia do kawiarni i klubów, zwiedzanie lokalnego browaru, grill oraz zwiedzanie urokliwej okolicy nad rzeką Wezerą. Grupa polskich uczniów uczestniczyła ponadto w zajęciach lekcyjnych ze swoimi kolegami i koleżankami z Niemiec.
Język nie stanowił żadnej bariery. Dzięki wymianie polsko–niemieckiej uczniowie mieli możliwość poznać swych sąsiadów i ich kulturę. Uczniowie żegnali się z żalem i łzami w oczach…
W maju 2012 kolejna grupa z Holzminden przyjedzie do Radomia.
Projekt wsparła fundacja Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie.

Back to top