Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Staże zagraniczne we Włoszech, Hiszpanii lub Portugalii
WYBIERZ SZKOŁĘ BRANŻOWĄ LUB TECHNIKUM
WYBIERZ SZKOŁĘ BRANŻOWĄ LUB TECHNIKUM
Pracodawcy potrzebują pracowników z przygotowaniem zawodowym!
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
ul. św. Brata Alberta 1, 26-600 Radom
Technikum i branżowa szkoła I stopnia
Technikum i branżowa szkoła I stopnia
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
MOŻESZ ZDAĆ MATURĘ, ZDOBYĆ DOBRY ZAWÓD, ROZWIJAĆ SWOJE PASJE I ZAINTERESOWANIA
Praktyki w szkole i w zakładach pracy
Praktyki w szkole i w zakładach pracy
Previous Next Play Pause

Biblioteka szkolna dnia 28.11.19 r. o godz.11.55 zaprasza chętnych uczniów do udziału w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej. Mile widziane utwory z okresu międzywojennego.
Najlepsze interpretacje będą wyróżnione. Na zgłoszenia czekamy w bibliotece do dnia 22.11.2019 roku.
Organizatorzy: pani Monika Gralec, nauczyciele- bibliotekarze i samorząd uczniowski.

Regulamin konkursu

Dla wszystkich fanów grozy i tych, którzy swoją przygodę z horrorem chcą zacząć właśnie w tę wyjątkową noc, nauczyciele- bibliotekarze przygotowali zestawienie 10 najlepszych książek na Halloween i Dziady. Każda z nich to idealna propozycja, aby zakopać się pod ciepłym kocem i przeżywać najstraszniejsze koszmary we własnym domu. Bo kiedy indziej lepiej porządnie się nastraszyć niż w taką noc?

Lista jest całkowicie subiektywna. Zapraszamy do biblioteki po niesamowitą lekturę.

IMG_7240
IMG_7241
Previous Next Play Pause

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (do 2007 r. był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.
W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: “Wyobraź sobie”.
Do obchodów przyłączyła się również biblioteka Zespołu Szkół Spożywczych podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Na terenie szkoły pojawiły się plakaty informujące o międzynarodowym miesiącu bibliotek szkolnych. Przez cały miesiąc trwa akcja „Uwolnij książkę”. ”Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych: w parku, pociągu, w ulubionym pubie, wybranym sklepie, teatrze, kawiarni, galerii, kinie, jak również w miejscach specjalnie w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej”. W Bibliotece na przeznaczonym do tego regale uczniowie przez cały miesiąc mogą pozostawiać przeczytane już książki lub wymieniać je na inne, przyniesione przez kolejnych czytelników.

Z tej okazji ogłaszamy zbiórkę książek, komiksów i czasopism, które będziemy zbierać od 15 do 31 października. Jeśli masz w domu książki, lektury, książki młodzieżowe i dla dorosłych – przekaż je w darze bibliotece szkolnej. Inni czytelnicy na pewno chętnie z nich skorzystają. Przyczynisz się do wzbogacenia naszego księgozbioru.

IMG_4339
IMG_4337
Previous Next Play Pause

Jeden z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku został uhonorowany przez Sejm RP.
20 maja 2019 roku minęło sto lat od narodzin autora kanonicznego „Innego Świata”. Dla doniosłego uczczenia tego jubileuszu oraz „w uznaniu słowa i czynu wybitnego pisarza” rok 2019 stał się rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W uchwale podkreślono, że losy i twórczość pisarza stanowią „świadectwo cierpień i czynów człowieka, któremu przyszło przeżyć czasy totalitarnej przemocy i kryzysu wartości”, a autor „z niezwykłą odwagą opisuje tragedię człowieka poszukującego moralnego ładu i prawdy”.
Z tej okazji nauczyciele bibliotekarze przygotowali wystawę dotyczącą życia i twórczości tego znakomitego pisarza. Zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania się z tą wystawą.

UWAGA! Biblioteka szkolna ogłasza IV EDYCJĘ KONKURSU NA NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA w naszej szkole w roku szkolnym 2019/2020.

Cele konkursu:

 • promocja czytelnictwa,
 • rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,
 • podnoszenie kultury czytelniczej uczniów,
 • zmotywowanie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej.

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Czas trwania konkursu od 1 października 2019 r. do 31 maja 2020 r.

Kryteria przyznania tytułu:

  • liczba wypożyczonych książek (bibliotekarz zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia rozmowy na temat przeczytanej książki),
  • systematyczność wypożyczeń,
  • dbałość o wypożyczone książki,
  • kultura zachowania ucznia na terenie biblioteki.

Zwycięzcę konkursu wyłania jury, w skład którego wchodzą nauczyciele bibliotekarze. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę oraz dyplom. Rozdanie nagród odbędzie się podczas apelu, w dniu zakończenia roku szkolnego.

W trzeciej edycji konkursu zwyciężyła uczennica Ewa Wójcik z obecnej klasy IVHK- gratulujemy.

Regulamin udziału w akcji „bookcrossing”

 1. Książki wyłożone na naszym bookcrossingowym regale są udostępniane za darmo każdemu chętnemu czytelnikowi, uczniom naszej szkoły, ich rodzicom, i wszystkim pracownikom.
 2. Wystarczy podejść do regału, znaleźć coś interesującego dla siebie i … zacząć czytać.
 3. Z wolnego księgozbioru można korzystać na miejscu, w obrębie szkoły lub zabrać książkę do domu.
 4. Po skończeniu lektury odłóż swój egzemplarz na miejsce.
 5. Jednorazowo możesz zabrać do domu 1 książkę.
 6. Jeśli książka miałaby zostać z Tobą na zawsze, uzupełnij księgozbiór i za zgodą rodziców przynieś w to miejsce jakąś książkę od siebie.
 7. Szanujemy się nawzajem, więc postaraj się, by przyniesione z domu egzemplarze nie były zniszczone. Pomyśl, czy książka którą chcesz uwolnić (oddać) jest ciekawa i godna polecenia. Takie powinny być wszystkie książki z naszego regału.
 8. Dbamy o wszystkie „uwalniane” książki! 10.Darzymy Cię zaufaniem! Wierzymy, że będziesz odpowiedzialnie angażował się w naszą wspólną akcję. Zapraszamy nauczyciele- bibliotekarze.

  

W bibliotece z tej okazji została przygotowana gazetka z życiorysem i twórczością tego pisarza. Zapraszamy.

IMG_2263
IMG_2264
IMG_2265
IMG_2267
IMG_2262

Back to top