ZUPY REGIONALNE
Zupa Brzadowa z suszonych owoców i grzybów z kluseczkami I miejsce dla Agaty, Eryka, Kamila, Mateusza z klasy 3 ka i P. Moniki Adamczyk (opiekuna grupy) - nagroda ufundowana przez Radę Rodziców i firmę AASPEN -wyposażenie gastronomii; warsztaty dla całej klasy w restauracji STYLOWA (Europejski Boutique Hotel ****)
Barszcz z podlesia z lubczykiem
Zupa z pomuchlem, szczeką i banią po kaszubsku z dodatkiem szorów II miejsce - nagroda ufundowana przez Radę Rodziców i firmę AASPEN -wyposażenie gastronomii
Zupa z bobu z lubelszczyzny
Śląski złoty rosół
Zupa fasolowa Jasi Fasolowej z Tropi nad Dunajcem nagroda publiczności dla Katarzyny, Jakuba, Kamila, Rafała z klasy 3GA i P. Urszuli Tusiek (opiekuna grupy) - warsztaty w restauracji TEATRALNA
Zalewajka z pieczarkami - wyróżnienie dla uczennic z klasy II GA i P. Katarzyny Kubickiej (opiekuna grupy) - nagroda ufundowana przez firmę AASPEN -wyposażenie gastronomii i restaurację TEATRALNA
Polewka gdańska z suszonymi grzybami
Zupa rybna Szafranowe szaleństwo
Zupa grzybowa z sójką mazowiecką III miejsce dla Dagmary, Katarzyny, Sylwii, Kacpra z klasy 3 ka i P. Jolanty Tkaczyk (opiekuna grupy) - nagroda ufundowana przez Radę Rodziców i firmę AASPEN-wyposażenie gastronomii
Przepisy na zupy opublikoane zostały w specjalnym wydaniu gazetki GARFFITI
Media o festiwalu:
Smaki regionalne ukryte w zupie radioplus.com.pl
Kaszubska zupa brzadowa najlepsza www.dami24.pl
DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE I UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPOŻYWCZYCH I HOTELARSKICH W RADOMIU ZAPRASZAJĄ NA IX FESTIWAL ZUPY, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 31 MARCA 2017 ROKU /PIĄTEK/ W GODZINACH 10.30-15.00 W SIEDZIBIE NASZEJ SZKOŁY PRZY UL. ARMII LUDOWEJ 1 /OS. PRĘDOCINEK/ W RADOMIU.
W czasie festiwalu odbędzie się konkurs na najlepszą zupę. Uczniowie zaprezentują również ofertę edukacyjną placówki.
Zapraszamy również na Dni Otwarte Szkoły:
- 31 marca 2017 r. (piątek) godz. 10.30-15.00
- 01 kwietnia 2017 r. (sobota) godz. 9.00-13.00
ZIEMNIACZANA W RÓŻNYCH ODSŁONACH
- Słodki Amerykanin nagroda publiczności od restauracji "DWOREK SASKI"
- Zupa ziemniaczana z topinamburem
- Ziemniaczana eksplozja III miejsce
- Zielona ziemniaczanka
- Taka laka z ziemniaka
- Kremowe pyry z niespodzianką i chipsami z batata I miejsce
- Ziemniaczany Raj
- Szmaragdowy sekret nagroda specjalna od restauracji TEATRALNA
- Kapitan ziemniak z nutą rozmarynu
- Chrust na pierzynce nagroda specjalna od Gospodarstwa Sadowniczego TB - Tomasz Bankiewicz - KOMORÓW
- Zupa ziemniaczana z chorizo, bekonem w towarzystwie kulek serowo-ziemniaczanych II miejsce i nagroda specjalna od restauracji FUEGO
- Ziemniaczana fantazja z nutą mięty
fot. Klaudia Machowska kl. 1 HK
www.radioplus.com.pl
dami24.pl
echodnia.eu
08 kwietnia 2016 r. /piątek/ godz. 10.30-13.30
Patronat medialny:
DNI OTWARTE SZKOŁY:
08 kwietnia 2016 r. /piątek/ godz. 10.30-17.00
09 kwietnia 2016 r. /sobota/ godz. 09.00-13.00
W programie m.in.:
prezentacja oferty edukacyjnej szkoły,
degustacja i konkurs na najlepszą zupę FESTIWALU,
Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora ZSSiH.
ZUPY JARSKIE /przepisy/
1. Zupa z grzybów boczniaków z suszonymi pomidorami i parmezanowym chipsem - wyróżnienie i zaproszenie do restauracji „Dworek Saski”
2. Zupa z soczewicy ze świeżą bazylią i tofu
3. Zupa ogrodnika
4. FLORAL PARADISE - II miejsce i nagroda publiczności
5. PAPRYKOWE SZALEŃSTWO
6. Zupa krem cebulowy
7. MARCHEWKOWO-JAŚMINOWA ROZKOSZ
8. Czosnkowy Freestyle - I miejsce
9. ZIELONO MI - wyróżnienie i zaproszenie do restauracji „Dworek Saski”
10. „Hell’s plate” - III miejsce, wyróżnienie i zaproszenie do restauracji „Dworek Saski”
11. Zupa Salute
12.Krem z kalafiora z chrupiącą komosą ryżową - wyróżnienie i zaproszenie do restauracji Oliwio i Teatralna
fot. Katarzyna i Patryk z 4zc, Justyna z 3 ga
ZEBRRA.TV
Strona 3 z 6