Turniej piłkarek szkół średnich (05:37)

Magazyn Sportu Szkolnego odc. 106 dami24.pl

20 października 2017 r. reprezentacja naszej szkoły  (Julia, Natalia, Paulina, Sandra, Joanna, Agata, Anna, Izabela, Maria, Matylda, Natalia i Aleksandra) uczestniczyła w eliminacjach do XIV RADOMSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ ŚREDNICH. Rozgrywki odbywały się na boisku ORLIK VII LO przy ul. Warszawskiej. W pierwszym meczu  dziewczyny pokonały I LO 2:0, w drugim zremisowały z Hubalem 2:2.
25 października wzmocnione pozytywnym nastawieniem do gry zmierzyły się z V LO wygrywając 1:0 oraz z IV LO remisując 1:1. Oznaczało to dalszą zaciętą grę. Kolejnego dnia dziewczyny stanęły do walki z mistrzyniami ubiegłorocznej olimpiady Zespołem Szkół Budowlanych przegrywając niestety 0:1.:( Ostatnim meczem jaki rozegrały był mecz z XI LO, który wygrały 2:1 co zapewniło im ostatecznie drugie miejsce.
Wielkie podziękowania ślemy trenerowi Grzegorzowi Rochowskiemu, który przygotował i wspierał dziewczyny w czasie rozgrywek.

fot. Bartek instruktor SITN😉

24.11.2016 r. był to dzień, w którym drużyna siatkarek z naszej szkoły miała kolejną szansę, aby zawalczyć o finał w Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży. Po nieudanym zeszłorocznym występie chciały, aby w tym roku osiągnąć jeszcze więcej niż w roku szkolnym 2014/15 (3 miejsce). W tym roku naszymi przeciwniczkami były zespoły z ZSZ im. H. Dobrzańskiego „Hubala”, III LO „Czachowski” oraz IX LO „Słowacki”. Wszystkie mecze zostały rozegrane w II LO im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Jako jedyna grupa, żeby wejść do finału musiałyśmy pokonać, aż trzy zespoły.
Pierwszy i jak nam się wydawało najważniejszy mecz był przeciwko dziewczynom z „Czachowskiego”. Szybko zrozumiałyśmy, że najmniejszy błąd może wykluczyć nas z walki o medale. W pamięci miałyśmy zeszłoroczny mecz kiedy musiałyśmy uznać wyższość tych samych przeciwniczek. Grałyśmy swoje utrzymując dużą przewagę punktową, aż mecz zakończył się wynikiem 2-0 na naszą korzyść. Bez chwili odpoczynku stanęłyśmy po dwóch stronach siatki ze „Słowackim”. Tak samo jak w poprzednim meczu, grając swoje i utrzymując dużą przewagę wygrałyśmy 2-0. Ostatni mecz okazało się, że będzie decydujący. Zarówno my jak i dziewczyny z ZSZ „Hubal” miałyśmy po 2 wygrane i trzecia decydowała kto zagra w finale na wiosnę. Walka była do ostatniej piłki i po długiej zaciętej walce dziewczyny z „Hubala” niestety musiały uznać naszą wyższość ☺
Dziękuję wszystkim, którzy byli z nami i nam kibicowali!
Zapraszamy wszystkich na finał XVIII ROM, który odbędzie się w marcu 2017 r. Więcej informacji wkrótce!
K.O. IV OT

1 czerwca 2016 r. z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole zorganizowany został Dzień Sportu Szkolnego.
Rozegrano zawody w piłce siatkowej drużyn mieszanych (damsko-męskich), w których wzięło udział 10 zespołów klasowych.
Do grupy finałowej zakwalifikowały się klasy 1kc, 3gc, 3ot.
Po rozegraniu meczów finałowych wyłoniono zwycięzców:
I miejsce-klasa 3gc
II miejsce-klasa 1kc
III miejsce-klasa 3ot
Najlepszy zawodnik - Jakub z kl. 3gc
Najlepsza zawodniczka - Wiktoria z kl. 1kc.
Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży, rywalizacja przebiegała zgodnie z zasadami fair-play, wszyscy zostali obdarowani słodkimi upominkami, a najlepsze drużyny i wyróżniający się zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i rzeczowe nagrody. 
Nauczyciele wychowania fizycznego ZSSiH w Radomiu pragną serdecznie podziękować dyrekcji szkoły i radzie rodziców za ufundowanie nagród.

           

W sobotnie przedpołudnie 9 kwietnia 2016 w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich odbył się I Turniej o Puchar Dyrektora ZSSiH. W imprezie udział wzięły szkoły gimnazjalne. Emocji, zdrowej rywalizacji i walki było co niemiara. Na zawody stawiły się 4 zespoły: Publiczne Gimnazjum nr 22, Publiczne Gimnazjum nr 2, Publiczne Gimnazjum nr 3, Publiczne Gimnazjum Parznice.
Po pierwszej rundzie na prowadzeniu było PG nr 3, które pokonało PG nr 2 (3:1). Jednak drużyna, która zlokalizowana jest na Osiedlowej nie zamierzała się poddawać. Pozostałe zespoły również, nie pozostawały dłużne i walczyły z całych sił o jak najwyższe miejsce w turnieju.
Po pierwszej rundzie klasyfikacja wyglądała następująco: I miejsce PG nr 3, II miejsce – PG nr 2, III miejsce- PG Parznice, IV miejsce – PG nr 22. W rundzie finałowej drużyny wyszły bardziej zmobilizowane i chcące odnieść sukces, ponieważ nagrody dla zespołów były okazałe. I tak podsumowując punkty z rudny I i finałowej klasyfikacja wyglądała następująca : I miejsce – PG nr 2, II miejsce – PG nr 3, III miejsce – PG nr 22, IV miejsce – PG Parznice. W zawodach nie brakowało pięknych bramek oraz sportowych postaw i zachowań Fair Play.
Uwiecznieniem zmagań było wręczenie nagród dla zespołów i najlepszego strzelca turnieju, przez zawodników zespołu RKS RADOMIAK RADOM, kapitana Macieja Świdzikowskiego oraz Rossi Pereira Leandro. Wizyta dwóch znanych sportowców była bardzo miłym akcentem dla młodzieży, która chętnie robiła sobie zdjęcia „z gwiazdami radomskiego sportu”, zdobywała ich autografy, a piłkarze Radomiaka zaprosili wszystkich uczestników na piknik sportowy, który tego dnia odbywał się na stadionie przy ulicy Struga 63.

Wszyscy zgodnie uznali, że tego typu zawody powinny odbywać się cyklicznie.
Organizatorzy składają podziękowania dyrekcji ZSSiH za umożliwienie przeprowadzenia zawodów, udostepnieniu obiektów, sponsorom (Auto Szyby – M. Zagożdżon, Szkolny Związek Sportowy w Radomiu, Skadar Radom) za ufundowanie pucharów i nagród rzeczowych dla uczestników turnieju. ORGANIZATORAMI TURNIEJU BYLI NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO ZSSiH: Robert Śledź, Grzegorz Rochowski, Emil Markiewicz, Kalbarczyk Wojciech (ratownik medyczny)

  

Dnia 8.04.2016 w ramach VIII Festiwalu Zupy nauczyciele Grzegorz Rochowski i Emil Markiewicz zorganizowali na Sali gimnastycznej konkurs strzałów do bramki po pokonaniu ustawionego toru przeszkód. Nagrodą za udział w zabawie dla każdego uczestnika była szklanka świeżo wyciśniętego soku.
Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, przybyłych w tym dniu do naszej szkoły. Świadczyć mogą o tym duże ilości soku, które zostały wypite przez naszych gości (ok. 20 l).

 

ANKIETA DLA ABSOLWENTA

 Celem ankiety jest analiza losów naszych absolwentów. Wnioski posłużą nam również do podniesienia jakości pracy szkoły. Prosimy o wypełnienie poniższej ankiety poprzez zaznaczenie prawidłowych odpowiedzi lub wpisanie odpowiedzi w miejscu do tego przeznaczonym.  Ankieta jest anonimowa. Pobierz ankietę


efs
       

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.