4
3
2

Kształcenie w zawodzie technik obsługi turystycznej odbywa się w 4-letnim technikum. Program nauczania oprócz przedmiotów ogólnokształcących obejmuje m.in. treści z zakresu: turystyki, organizacji i planowania imprez i usług turystycznych, geografii turystycznej, informacji turystycznej, obsługi informatycznej w turystyce, marketingu usług turystycznych, działalności przedsiębiorstwa turystycznego.
Uczniowie doskonalą również komunikację w zakresie języka obcego zawodowego. W trakcie nauki szkoła organizuje praktyki zawodowe.
Absolwenci kierunku mogą być zatrudniani w firmach zajmujących się organizacją i obsługą ruchu turystycznego. Mogą również podejmować pracę w urzędach administracji państwowej na stanowiskach związanych z organizacją i promocją turystyki danego regionu. Technik obsługi turystycznej może prowadzić także działalność gospodarczą na własny rachunek. Ponadto mogą pracować w: biurach podróży, hotelach, agroturystyce, izbach turystyki, punktach informacji turystycznej, klubach, stowarzyszeniach i innych organizacjach zajmujących się wspieraniem i rozwojem turystyki zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej.

Back to top