4
3
2

Zapraszamy serdecznie do zapisów na wycieczkę do Anglii (p. D.Makaruk, p. M.Pawlak, p.M.Świostek)
zakwaterowanie u rodzin
5 DNI, SAMOLOTEM
4.03.- 8.03.2020
zapisy i wpłata zaliczki do 12.11.2019

Zadaniem konkursowym jest stworzenie graficznego mema, rozumianego jako komunikat obrazkowy, czyli połączenie tekstu (w formie puenty) zamieszczonego na tle rysunku, grafiki lub fotografii, który zainteresuje młodzież tematyką wyborów do Parlamentu Europejskiego, które w Polsce odbędą się w dniu 26 maja 2019 roku.
Nagrodą główną, za zajęcie 1 miejsca jest kamerka sportowa, natomiast autorzy prac, które zajmą odpowiednio 2 i 3 miejsce otrzymają głośnik przenośny.
Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z p. Moniką Pawlak.

Kacper uczeń klasy 2 Ot w dniach od 1 do 5 czerwca 2018 r. przebywał w Brukseli. Wycieczka była nagrodą za zwycięstwo w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej, który co roku organizowany jest pod patronatem posła Parlamentu Europejskiego - Zbigniewa Kuźmiuka.

Gratulujemy.

p10
p11
p12
p4
p13
p14
p6
p19
p8
p3
p2
p9
p15
p16
p7
w7
p5
p17

FEP to program nieformalnej edukacji w formie czterodniowych warsztatów przedsiębiorczości, przeznaczonych dla młodzieży z liceów, techników oraz zasadniczych szkół zawodowych z powiatu radomskiego. My Future wraz z duńską firmą Institute For Applied Knowledge, w ramach programu Erasmus+, podejmie się organizacji projektu pilotażowego warsztatów, Wielkiego Finału oraz wycieczki 5-cio dniowej dla wygranej drużyny do Kopenhagi.
Na warsztaty zostały zakwalifikowane 3 osoby: Ania, Ilona i Weronika z klasy 3h.
Gratulacje.

3
1
2

Jak co roku ZSSiH celebruje Święto Europy.
Tradycją jest już rozdawanie żółtych kwiatów oraz informowanie o wartościach europejskich.

20180515_120154
20180515_120130
20180515_115958

W dniach 6-7.03.2018 w Brukseli odbyło się seminarium dla uczestników programu Szkoła - Ambasador Parlamentu Europejskiego.
Z Polski pięć szkół otrzymało szansę na kontakt z nauczycielami z innych europejskich szkół w celu wymiany doświadczeń.
Nasza szkoła znalazła się w tym gronie, co przyczyniło się wprowadzenia wielu nowych pomysłów do programu.

Ambasador PE2
Ambasador PE 1
Ambasador PE4
Ambasador PE3

Każdy z nas kiedyś słyszał lub wkrótce usłyszy pytanie “Co dalej?”.
Pomysłodawca MyFuture, Natalia Różańska zdała sobie sprawę, że jest to jedno z najbardziej irytujących pytań dla młodych ludzi. Muszą zdecydować się na kierunek, w którym chcieliby się kształcić przez następne lata, w bardzo młodym wieku. Mają około 16 lat (najczęściej) nie mieli jeszcze żadnej pracy w życiu. Większość z nich wie, czym zajmuje się architekt, przedsiębiorca, kucharz czy kierownik działu marketingowego, tylko z filmów i seriali. Młodzi ludzie nie mają pojęcia jakie są wady i zalety profesji którą wybierają, często też nie wiedzą jakie kroki muszą podjąć aby osiągnąć swój wymarzony cel. Czy nie byłoby łatwiej, gdyby młodzi ludzie mieli okazję wysłuchać doświadczeń innych? Zadać pytania? Zrozumieć wszystkie możliwości?
Gdybym wiedziała, że nauka chemii tak bardzo pomaga w byciu lekarzem, prawdopodobnie dziś byłabym chirurgiem. Gdybym wiedziała, że bycie przedsiębiorcą jest jak praca 24 godziny na dobę, może poczekałabym z decyzją o otwarciu własnej firmy. Gdybym wiedziała, że podróże tak bardzo kształcą i poszerzają horyzonty, zrobiłabym sobie roczną przerwę od nauki po liceum. - mówi Natalia.
W MyFuture, jesteśmy przekonani, że jeśli ludzie będą w pełni rozumieli swoje możliwości, będą mieli znacznie większą motywację do spełniania marzeń i patrzenia w przyszłość. Uważamy również, że istnieje luka pomiędzy edukacją a karierą zawodową. Większość ludzi nie widzi sensu w uczeniu się, ponieważ nie rozumie, jak mogą wykorzystać zdobytą wiedzę w przyszłości. Chcemy wypełnić tę lukę i pokazać ludziom, że ciężka praca może zapewnić świetlaną przyszłość.
Chcesz wiedzieć więcej?
Tak pomysłodawcy zaciekawili propozycją warsztatów uczniów klas: 1h, 2h, 3h i 2ot.
Aplikacje można składać do 25.03.2018 r.

W dniach 9-13.02.2018 r. grupa 30 uczniów z naszej szkoły wraz opiekunami wybrała się ma wycieczka do Londynu. Anglia to piękny kraj, a miasto w które zwiedzaliśmy oczarowało nas swoim specyficznym staronowoczesnym wyglądem.
Ogromnym wyzwaniem okazało się zakwaterowanie u brytyjskich rodzin. Musieliśmy wykazać się znajomością języka angielskiego. Dowiedzieliśmy się jak Anglicy spędzają wolny czas, co jedzą na śniadanie i kolacje.
Pierwszego dnia od razu po przylocie zwiedzaliśmy Tower of London, podziwialiśmy panoramę miasta z 35 piętra Sky Gardens, oraz przeszliśmy w głąb biznesowej dzielnicy do Covent Garden. Wieczorem poznaliśmy swoje rodziny i spróbowaliśmy angielskich przysmaków. W kolejnych dniach nasz grafik był bardzo napięty, zobaczyliśmy Pałac Buckingham oraz zmianę warty, zrobiliśmy zakupy na Oxford Street, kliknęliśmy kilka fotek w Madame Tussauds, płynęliśmy statkiem po Tamizie oraz odwiedziliśmy brytyjskie muzea.
Wycieczka była bardzo dobrze zaplanowana, pilot opowiadał nam wiele różnych ciekawych historii związanych z Londynem. Przeżyliśmy na prawdę super przygodę, którą będziemy długo długo wspominać. Miejsca i ludzie których poznaliśmy poszerzyli naszą wiedzę i dostarczyli nowych wrażeń.

fot. Emilia i Karolina

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły odręcznie pisali listy w obronie osób, których prawa są łamane na całym świecie. „Maraton Pisania Listów” organizowany jest przez Wyższą Szkołę Handlową, pod patronatem Amnesty International.

   

Od 23 października 2017 (poniedziałek) ruszają zapisy na 5-dniową wycieczkę samolotową do LONDYNU.
Zapisy w sali 2b p.Monika Pawlak lub w 5c p. Dorota Makaruk.

To nie tylko ekscytująca wycieczka, ale także możliwość ocenienia swoich możliwości językowych - noclegi i posiłki u rodzin angielskich :)
Zapraszamy.

Back to top