Z przyjemnością informujemy, że nasza 🏫 wzięła udział w tegorocznej edycji 📚 Narodowego Czytania „Kordiana” ✍️ Juliusza Słowackiego. To ogólnopolska akcja, która promuje 📖 oraz przybliża uczniom 👨🎓👩🎓 i całej społeczności szkolnej wybitne dzieła literatury 🇵🇱.
Z wielką radością pragniemy poinformować, że 🇵🇱 Prezydent RP Andrzej Duda wyraził swoje uznanie za nasz udział, przesyłając jako podziękowanie 📖 egzemplarz „Kordiana” ✍️ Juliusza Słowackiego. Jest to dla nas ogromny zaszczyt 🏅 i motywacja do dalszego uczestnictwa w takich przedsięwzięciach.
Dziękujemy wszystkim uczniom 👩🎓👨🎓 i nauczycielom 👩🏫👨🏫 za zaangażowanie oraz wspólną pracę 🤝, dzięki której mogliśmy przyczynić się do sukcesu tego wydarzenia.
Zachęcamy całą społeczność szkolną do dalszego 📖 dzieł literatury 🇵🇱 i udziału w kolejnych edycjach Narodowego Czytania!
W bibliotece szkolnej odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości, w których uczestniczyły licznie przybyłe klasy. Dzień ten był wypełniony różnorodnymi działaniami, które miały na celu upamiętnienie tego ważnego wydarzenia w historii Polski.
Podczas obchodów uczniowie wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne, co stworzyło wzruszającą atmosferę i pozwoliło poczuć dumę z narodowych tradycji. Kolejnym punktem programu były quizy sprawdzające wiedzę o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, które spotkały się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów. Dodatkowo, uczestnicy mogli spróbować swoich sił w grach planszowych o tematyce niepodległościowej, co dodało spotkaniu elementu rywalizacji i dobrej zabawy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i aktywne udział w obchodach, które na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.
W naszej szkolnej bibliotece zorganizowałyśmy ten dzień w formie quizu. Uczniowie klas pierwszych, pod opieką pani Anny Skwarczyńskiej, Anny Durlak i Mileny Kaniowskiej mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o ulubionych bohaterach i dowiedzieć się wielu ciekawostek. Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom – okazaliście się prawdziwymi ekspertami od bajek!
Drodzy Czytelnicy, dziękujemy za Waszą obecność i zaangażowanie w nasze ostatnie wydarzenia! Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie tworzyć niezapomniane chwile w naszej bibliotece. W ciągu całego października zorganizowaliśmy kilka ciekawych akcji. Oto one:
Dzień Głośnego Czytania📖
To wydarzenie, które odbyło się 7.X. przyciągnęło licznych miłośników literatury. Wszyscy uczestnicy mieli okazję wysłuchać fragmentów inspirujących książek, czytanych przez naszych bibliotekarzy i zaproszonych gości. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i aktywne uczestnictwo!
Dzień Gier Planszowych🎲
odbył się 10.X. Był to dzień pełen emocji i zdrowej rywalizacji! Stoły zapełniły się różnorodnymi grami planszowymi, które przyciągnęły zarówno uczniów jak i nauczycieli. Dziękujemy za wspólną zabawę i entuzjazm – dzięki Wam to wydarzenie stało się wyjątkowe.
Zbiórka Książek📚
Dzięki Waszej hojności wzbogaciliśmy nasz księgozbiór o wiele cennych książek. Każda darowana pozycja znajdzie swoje miejsce na półkach, aby służyć innym czytelnikom. Jesteśmy wdzięczni za Waszą chęć dzielenia się literaturą!
Loteria Fantowa🎁
Każdy, kto przyniósł książkę, mógł wziąć udział w naszej loterii i wygrać fanty jako wyraz wdzięczności za wsparcie. Dzięki temu wydarzeniu udało się stworzyć wyjątkową atmosferę pełną radości i zaskoczeń. Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz uczestnikom loterii za wspólną zabawę!
Bookcrossing 📖
Dzięki specjalnie przygotowanemu stoisku bookcrossingowemu, każdy miał okazję wymienić się książkami i dać im drugie życie. To świetna inicjatywa, która pomogła wielu czytelnikom odkryć nowe tytuły i podzielić się swoimi ulubionymi książkami z innymi.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i entuzjazm! Mamy nadzieję, że te wydarzenia zainspirowały Was do dalszych literackich i społecznych przygód. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w naszej bibliotece!
Mamy świetną wiadomość!
Nasza biblioteka szkolna właśnie wzbogaciła swoje zbiory o nowe książki! Nowości zakupione do biblioteki to atrakcyjne pozycje. Wśród nią są bestsellery z list przygotowanych przez naszych czytelników.
Zapraszamy wszystkich miłośników czytania do odwiedzenia naszej biblioteki i skorzystania z możliwości wypożyczenia tych świeżych tytułów. Przyjdźcie i odkrywajcie nowe historie i przygody pomiędzy stronami książek!
13 Narodowe Czytanie odbyło się 07.09.2024.
Tym razem lekturą był „Kordian” Juliusza Słowackiego.
„Kordian jest dramatem czynu. Przede wszystkim czynu niepodległościowego” – powiedział prezydent Andrzej Duda, inaugurując 13 Narodowe Czytania.
Nasza szkoła dołączyła do akcji 09 września. Udział brali uczniowie z klas: 1OTH, 2 Ga, 3H, 3C, 3CKP i 4OTK wraz z nauczycielami: p. Anną Skwarczyńską, p. Anną Paplińską oraz p. Barbarą Kotwą. Czytaliśmy dramat z podziałem na role, oglądaliśmy w bibliotece adaptację książki z 1994 roku w reżyserii Jana Englerta pt „Kordian”. Została również zorganizowana wystawa poświęcona życiu i twórczości Juliusza Słowackiego – wystawa książek oraz tablica informacyjna na temat Narodowego Czytania. Ciekawostkami z życia Juliusza Słowackiego i słowem wstępnym o dramacie „Kordian” podzieliła się z nami p. B. Kotwa.
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie oraz zachęcany do kolejnych edycji.
Organizatorzy akcji – nauczyciele bibliotekarze.
Czytelnicy w naszej szkole wzięli udział w OGÓLNOPOLSKICH WYBORACH KSIĄŻEK 2024. Akcja miała na celu wybranie ulubionej książki.
Do urn wyborczych społeczność szkolna wrzucała anonimowe karty, na których wpisywała od jednej do trzech najciekawszych książek, które przeczytali w ostatnim czasie.
Odbyły się dwie formy głosowania: stacjonarna i ruchoma. W pierwszym przypadku to czytelnicy przychodzili do komisji wyborczej (biblioteka szkolna), a w drugim komisja wyborcza odwiedzała klasy. Akcja w naszej szkole została rozszerzona poprzez zorganizowanie konkursu plastycznego pt. „Najciekawsza książka”. Prace zostały nagrodzone i można je obejrzeć na szkolnym korytarzu.
Po zakończeniu wyborów komisja wyborcza podliczyła głosy i stworzyła zestaw tytułów. Nauczyciele - bibliotekarze wszystkie dane przesłali na stronę WyboryKsiążek.pl. Organizatorem akcji było czasopismo BIBLIOTEKA W SZKOLE.
Dziękujemy za udział i zachęcamy do kolejnych akcji - nauczyciele bibliotekarze i pan Wojciech Murawski
Uczennice z naszej szkoły: Małgorzata Kołodziej i Angelika Głuch z klasy 1H, Maja Banaszkiewicz z klasy 1GA, Aleksandra Janik i Wiktoria Piwowarczyk z klasy 1GB, Julia Ciućmańska z klasy 2H, Anna Dusza i Julia Panek z klasy III H, Wiktoria Górka z klasy 1C, Anna Pluta-Kriaczko z klasy 2C oraz Kinga Dygas z klasy 3CKB uczestniczyły w II Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu. Dziewczyny musiały wykazać się umiejętnością czytania książek ze zrozumieniem, których autorami są pisarze związani z regionem radomskim.
Do finału zakwalifikowały się: Natalia Winiarska, Wiktoria Górka, Julia Ciućmańska i Wiktoria Piwowarczyk. Miło nam poinformować, że w grupie finalistek najlepszą okazała się uczennica Wiktoria Piwowarczyk z klasy 1G. Zdobyła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym pokonując 55 uczestników z radomskich szkół ponadpodstawowych.
Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za udział, gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów do udziału w kolejnych konkursach czytelniczych.
Szkolni opiekunowie konkursu: Monika Stępniewska i Anna Durlak.
Książka to magiczny dywan, który odlatuje w inne miejsce, kiedy przez chwilę nie możesz znieść tego, gdzie jesteś. – Kate Atkinson
Organizatorzy: Anna Durlak, Milena Kaniowska, Monika Stępniewska, Wojciech Murawski
Cele konkursu:
- rozwijanie wyobraźni twórczej poprzez prace plastyczne,
- rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej u młodzieży,
- promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie,
- integracja środowiska szkolnego,
- promowanie czytelnictwa wśród młodzieży.
Warunki uczestnictwa w konkursie:
- konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły,
- każdy uczestnik przynosi jedną własnoręcznie wykonaną pracę konkursową,
- zgłoszenie pracy do Konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem przez uczestnika konkursu warunków niniejszego regulaminu,
- organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania prac plastycznych w celu popularyzacji konkursu oraz publikacji wyróżnionych prac na stronie szkoły.
Warunki dotyczące prac konkursowych:
- praca plastyczna powinna przedstawiać tematykę związaną z hasłem: „NAJCIEKAWSZA KSIĄŻKA”
- praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną (np. rysunek, malarstwo, grafika, collage, wycinanka, itp.) w formacie A3,
- do pracy powinna być dołączona informacja dotycząca jej autora: imię i nazwisko oraz klasa,
- prace konkursowe należy składać do p. Wojciecha Murawskiego lub do biblioteki szkolnej do 6 czerwca 2024.
Wyniki konkursu oraz nagrody:
- prace uczestników będą oceniane przez komisję konkursową powołaną przez organizatora,
- komisja konkursowa ocenia prace plastyczne i ustala listę laureatów oraz wyróżnionych w konkursie,
- prace konkursowe zostaną ocenione na podstawie następujących kryteriów: zgodności z tematem konkursu, inwencji, pomysłowości oraz wrażenia estetycznego,
- ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 10 czerwca 2024 na stronie internetowej szkoły oraz poprzez dziennik librus,
- w konkursie przewidziane są nagrody.
Zachęcamy do udziału w konkursie
Rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek trwa od 8 do 15 maja.
Z tej okazji zapraszamy do biblioteki szkolnej po następne nowości książkowe - są darem od naszych kochanych czytelników.
Przypominamy również o tym że cały czas działa bookcrossing na parterze niedaleko pokoju nauczycielskiego.
Zapraszamy - nauczyciele bibliotekarze.