W naszej bibliotece zorganizowane zostały uroczyste obchody 50-lecia wydarzeń czerwcowych w Radomiu. Celem podjętych działań było przybliżenie młodzieży dramatycznych wydarzeń z 1976 roku, które na stałe wpisały się w historię naszego miasta oraz otworzyły drogę do wolnej Polski.
Co działo się w bibliotece?
W ramach obchodów rocznicowych przygotowaliśmy dla uczniów bogaty program edukacyjno-historyczny:
Projekcje filmowe: Uczniowie mieli okazję obejrzeć dwa poruszające reportaże filmowe zrealizowane przez OKiSz „Resursa Obywatelska” w Radomiu: „Jesteśmy historią. Radomski Czerwiec 1976” „Ludzie Miasta Wolności. Reportaż - Radom czerwiec 76”
Pogadanki historyczne: Projekcjom towarzyszyły dyskusje i pogadanki, które pozwoliły młodzieży lepiej zrozumieć kontekst oraz znaczenie robotniczego protestu.
Wystawa tematyczna: W przestrzeni biblioteki zorganizowana została wystawa książek i publikacji poświęconych tematyce radomskiego Czerwca '76.
Ekspozycja prac uczniowskich: Na bibliotecznej tablicy zawisły tematyczne prace plastyczne i historyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły.
Uczestnicy wydarzenia W obchodach wzięło udział aż 11 klas naszej szkoły: 1G, 1OT, 1c, 2G, 3Gb, 3OT, 3Z, 3ka, 3c, 4Gb, 4OT. Koordynatorom oraz opiekunom (p. Emilia Boćkowska p. Barbara Kotwa p. Monika Gralec p. Anna Skalbania p. Emilia Zwęglińska p. Anna Skwarczyńska) serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
Dziękujemy wszystkim uczniom za patriotyczną postawę i dojrzałość podczas lekcji historii lokalnej.
Organizatorzy: nauczyciele bibliotekarze.









