3
2
4

V Edycja Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz etap okręgowy odbył się 28 lutego 2022 roku w Radomiu w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich. 
Temat tegorocznej edycji konkursu były „Tradycyjne potrawy śląskie na stuletnim zabrzańskim stole”.
Turniej składał się z dwóch etapów - etap pierwszy, część pisemna - test teoretyczny, etap drugi, część praktyczna, w której każdy uczestnik sporządzał dwie porcje dania zasadniczego związanego z tematem przewodnim konkursu. Jury oceniało organizację i higienę pracy, sporządzanie i ekspedycję potraw. 
1 miejsce zajęła Natalia Bekier z Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu
2 miejsce Natalia Kowalczyk z Branżowej Szkoły Rzemieślniczej I stopnia w Lublinie
3 miejsce Aleksandra Traczyk z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach
4 miejsce Krystian Kamiński z Branżowej Szkoły Rzemieślnicze I stopnia w Lublinie
Nagrody w tegorocznym Turnieju zostały ufundowane przez Restaurację Paragraf, Restaurację Teatralna, Restaurację Beef Stekhouse, Restaurację Łyżka i Widelec.
Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a restauratorom dziękujemy za pomoc w organizacji wojewódzkiego etapu Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz.
Organizatorzy M. Miedzińska, J. Tkaczyk, M. Domagała,

24
13
21
31
26
25
3
12
5
20
14
1
30
24
2
22
14
25
Previous Next Play Pause

18
33
52
IMG_20220228_121201_resized_20220228_042820815
29
1
55
41
37
IMG_20220228_121449_resized_20220228_042818518
39
IMG_20220228_121443_resized_20220228_042819695
49
IMG_20220228_121127_resized_20220228_042822957
50
9
2
IMG_20220228_121151_resized_20220228_042821854
48
1111
32
43
36
28
44
5
47
35
45
40
27
42
57
19
Previous Next Play Pause

15
IMG_20220228_112221_resized_20220228_045042048
13
11
16
7
IMG_20220228_104707_resized_20220228_043036016
IMG_20220228_112025_resized_20220228_045043199
IMG_20220228_112415_resized_20220228_044940451
9
IMG_20220228_104741_resized_20220228_045045396
IMG_20220228_094934_resized_20220228_043251803
IMG_20220228_104600_resized_20220228_043038369
IMG_20220228_112402_resized_20220228_044942666
IMG_20220228_102445_resized_20220228_043131627
IMG_20220228_102454_resized_20220228_043130360
IMG_20220228_095356_resized_20220228_043137712
IMG_20220228_104615_resized_20220228_043037194
IMG_20220228_112409_resized_20220228_044941566
17
31
IMG_20220228_095427_resized_20220228_043134048
15
IMG_20220228_095415_resized_20220228_043135296
16
3
8
7
IMG_20220228_104714_resized_20220228_043034819
IMG_20220228_094951_resized_20220228_043249016
IMG_20220228_112006_resized_20220228_045044289
1
19
IMG_20220228_112423_resized_20220228_044939312
IMG_20220228_104548_resized_20220228_043039526
IMG_20220228_112428_resized_20220228_044938118
IMG_20220228_094939_resized_20220228_043250442
IMG_20220228_095002_resized_20220228_043247646
IMG_20220228_112237_resized_20220228_045040914
6
18
8
22
IMG_20220228_095339_resized_20220228_043136501
IMG_20220228_095439_resized_20220228_043132877
IMG_20220228_095026_resized_20220228_043246166
2
IMG_20220228_094914_resized_20220228_043253137
5
10

Od 22.02.2022 do 27.02.2022 r. w naszej szkole odbyły się szkolenia w ramach innowacji pedagogicznych realizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza ("Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego" realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza S.A.)
Szkoleniem objęci zostali uczniowie klas drugich z branżowej szkoły I stopnia w zawodzie kucharz i z technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz nauczyciele uczący w pionie gastronomicznym.
Tematem szkoleń były:

  • Gotowanie w próżni oraz zastosowanie innych obróbek cieplnych z uwzględnieniem nietypowych zastosowań urządzeń gastronomicznych”
  • „Różne techniki obróbek termicznych produktów spożywczych z użyciem próżni i TYNKTUR
  • „Obróbki termiczne produktów spożywczych z użyciem podciśnienia z porównaniem tradycyjnych metod przetwarzania w wysokich i niskich temperaturach”
  • Idea kuchni NOTE BY NOTE z użyciem tynktur w metodzie próżniowej z tradycyjnym przygotowaniem i aromatyzowaniem produktów. Zmiany cząsteczkowe w produktach spożywczych podczas zamrażania tradycyjnego i pod wpływem ciekłego azotu”.

Uczniowie i nauczyciele zapoznali się z nowoczesnymi trendami przygotowania i aranżacji potraw. Przygotowali między innymi dania z użyciem cyrkulatora, pakowarki próżniowej, palnika szefa kuchni, ciekłego azotu, syfonów. Aromatyzowali potrawy pod kopułkami wędzarniczymi przy użyciu wędzarni pistoletowej i dymem smakowym zgodnie z ideą kuchni „Note by note”.
Prezentowali przygotowane potrawy w nowych aranżacjach duochromatycznych.
Szkoła oprócz podniesienia kwalifikacji zawodowych zyskała nową pracownię gastronomiczną.

202
Wołowina z sałatką
116
Indyk w pomarańczach
103
203
Wołowina z sałatką
114
Kurczak kompresowany z warzywami i ryżem
215
Pstrąg z sosem truskawkowo- czosnkowym i puree
229
106
113
221
213
Pstrąg z sosem truskawkowo- czosnkowym i puree
104
105
17
115
21
112
Krewetki z kalafiorem
220
Previous Next Play Pause

14
212
31
210
15
39
58
223
1
3
29
6
5
38
42
110
205
10
47
7
37
43
30
107
16
61
44
12
46
62
22
2
40
4
36
11
9
32
109
207
222
25
108
 

W INSTYTUCIE KULINARNYM TRANS GOURMET, SELGROS CASH&CARRY W PIASECZNIE

221
90
101
66
87
63
57
14
227
208
212
16
5
39
12
9
85
7
215
55
64
60
102
34
21
36
84
11
61
54
33
89
2
47
82
74
94
79
92
103
67
83
31
6
76
81
8
32
17
3
Previous Next Play Pause

61
7
53
88
31
13
76
16
33
67
87
227
58
18
8
63
5
22
12
75
4
80
85
48
15
207
82
21
99
11
84
60
74
6
102
39
212
221
215
50
83
52
202
95
57
92
36
91
34
2

Dnia 24 lutego 2021roku w Tomaszowie Mazowieckim odbył się "Ogólnopolski Turniej na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz”- etap okręgowy.

Zadaniem uczniów było:
1) Napisane testu teoretycznego z zakresu wiedzy zawodowej
2)Wykonanie potrawki z królika z kluskami śląskimi i sałatką z buraka.
Wszyscy uczestnicy mieli jednakowe zadania.

Uczeń naszej szkoły Jan Czarnecki z kl.3ka przygotowywany przez p. Marzenę Wnęt i p. Monikę Adamczyk zajął II miejsce. Do miejsca I zabrakło jedynie 1punktu. Gratulujemy Janku!

turniej 2
turniej 3
turniej 5
turniej 4
Previous Next Play Pause

Trzech uczniów (Weronika Łomża, Jan Czarnecki, Kacper Kosowski) oraz 2 nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w konkursie "Smaki Południowego Mazowsza z elementami fotografii kulinarnej", który zorganizowany został przez Fundację Nowa Perspektywa.
Wysłaliśmy cztery potrawy związane z naszym regionem. Wszystkie potrawy zakwalifikowały się do finału, a ich autorzy otrzymali wyróżnienie.

Żeberka marynowane
Żeberka marynowane
pieczone z miodem i musztardą
Wątróbka smażona
Wątróbka smażona
z nalewką jarzębinową podana z pieczonym jabłkiem
Królik nadziewany
Królik nadziewany
wędzonymi śliwkami w sosie szalotkowo śmietanowym
Papryka słodka
Papryka słodka
podawana z kaszą jęczmienną z dodatkiem wędzonego boczku
Previous Next Play Pause

wyróżnienia_01
wyróżnienia-03
wyróżnienia-02
wyróżnienia-04

W tym roku każdy uczestnik konkursu nadesłał recepturę dania zasadniczego z wykorzystaniem obowiązkowych składników (aronii, gruszki, dyni), jej opis produkcyjny oraz zdjęcie wykonanej potrawy, które prezentujemy poniżej:

 

Konfitowana pierś z kaczki
Konfitowana pierś z kaczki
na puree dyniowo-sosnowo-gruszkowym podana z kluseczkami dyniowymi, karmelizowaną gruszką, pieczoną dynią i dwoma sosami: z zielonej pietruszki z nalewką sosnową oraz sosu aroniowego
Kaczka pieczona
Kaczka pieczona
z gruszką, kluseczkami z dynią i sosem z aronii
Pierś z kaczki
Pierś z kaczki
podana z plackami, gruszką, konfiturą z cebuli i sosem z aronii
Grilowana ośmiornica
Grilowana ośmiornica
z musem dyniowym, salsą z gruszki i chorizo oraz z kawiorem z aronii
Polędwiczka w panierce
Polędwiczka w panierce
z szałwii i mięty na puree z dyni piżmowej z piklowaną gruszkę i jabłkiem w sosie z aronii i borówki
Previous Next Play Pause


Na najciekawszą potrawę można głosować elektronicznie – za pomocą poniższego formularza w czwartek, 03 grudnia 2020 r. w godzinach 09.00-15.00.
Każdy może oddać TYLKO JEDEN GŁOS.

Dziękujemy i życzymy dobrej zabawy.

W turnieju wzięło udział siedmioro uczniów ze szkół branżowych kształcących w zawodzie kucharz z Pionek, Radomia, Starachowic i Przysuchy.
Tematem tegorocznej edycji turnieju są „Wariacje z wieprzowiną”.
Etap okręgowy turnieju składał się z dwóch etapów:

  • etap pierwszy część pisemna – uczestnicy rozwiązywali test teoretyczny sprawdzający wiadomości
  • etap drugi - część praktyczna – zadaniem każdego uczestnika było sporządzenie trzech porcji dania zasadniczego z wykorzystaniem wieprzowiny.

Pierwsze miejsce zajął Kamil Sałbut z klasy 3 KA w ZSSiH, drugie miejsce przypadło Marlenie Warchoł również z klasy 3 KA w ZSSIH, a trzecie Angelice Zawadzkiej z CKZiU w Pionkach.
Nad prawidłowością Turnieju czuwało Jury w składzie: Pani Joanna Trzepałka - wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu, Pani Bożena Puton zastępca dyrektora ZSSiH, Pani Natalia Różańska menager w Hotelu i Restauracji Pod Różami, Pani Ewa Skurkiewicz menager w Hotelu i Restauracji Dworek Saski, Pan Zbigniew Nowocień – nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSSiH, oraz Pani Małgorzata Czyżykowska nauczyciel przedmiotów zawodowych w Pionkach. Jury przewodniczyła Pani Joanna Trzepałka.
Sponsorami etapu wojewódzkiego II Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz byli: Rada Rodziców przy Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu, Dworek Saski, firma AASPEN wyposażenie gastronomii, Hotel pod Różami, a także organizacja MyFuture , której celem jest wspieranie młodych ludzi w podejmowaniu decyzji związanych z ich przyszłą karierą i edukacją.
Z podziękowaniami organizatorzy: Małgorzata Miedzińska, Jolanta Tkaczyk i Monika Kwiatkowska.

101
60
29
14
23
92
50
43
58
27
72
32
71
68
79
80
36
22
49
13
73
93
94
20
65
90
97
88
46
38
6
53
11
1
66
9
81
34
70
76
3
39
7
33
16
99
41
8
85
86

Dnia 15.11.2017 w naszej szkole odbył się etap szkolny Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. W zawodach wzięło udział 19 uczniów trzecich klas o profilu kucharz.
Pierwsze miejsce zajął Kacper Zybura z klasy III Ka. Uczeń ten będzie reprezentował naszą szkołę w etapie okręgowym I Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. 

Dnia 15.11.2017 w naszej szkole odbył się etap szkolny Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. W zawodach wzięło udział 19 uczniów trzecich klas o profilu kucharz.
Pierwsze miejsce zajął Kacper Zybura z klasy III Ka. Uczeń ten będzie reprezentował naszą szkołę w etapie okręgowym I Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. 

Back to top