Drodzy Czytelnicy, dziękujemy za Waszą obecność i zaangażowanie w nasze ostatnie wydarzenia! Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie tworzyć niezapomniane chwile w naszej bibliotece. W ciągu całego października zorganizowaliśmy kilka ciekawych akcji. Oto one:
Dzień Głośnego Czytania📖
To wydarzenie, które odbyło się 7.X. przyciągnęło licznych miłośników literatury. Wszyscy uczestnicy mieli okazję wysłuchać fragmentów inspirujących książek, czytanych przez naszych bibliotekarzy i zaproszonych gości. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i aktywne uczestnictwo!
Dzień Gier Planszowych🎲
odbył się 10.X. Był to dzień pełen emocji i zdrowej rywalizacji! Stoły zapełniły się różnorodnymi grami planszowymi, które przyciągnęły zarówno uczniów jak i nauczycieli. Dziękujemy za wspólną zabawę i entuzjazm – dzięki Wam to wydarzenie stało się wyjątkowe.
Zbiórka Książek📚
Dzięki Waszej hojności wzbogaciliśmy nasz księgozbiór o wiele cennych książek. Każda darowana pozycja znajdzie swoje miejsce na półkach, aby służyć innym czytelnikom. Jesteśmy wdzięczni za Waszą chęć dzielenia się literaturą!
Loteria Fantowa🎁
Każdy, kto przyniósł książkę, mógł wziąć udział w naszej loterii i wygrać fanty jako wyraz wdzięczności za wsparcie. Dzięki temu wydarzeniu udało się stworzyć wyjątkową atmosferę pełną radości i zaskoczeń. Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz uczestnikom loterii za wspólną zabawę!
Bookcrossing 📖
Dzięki specjalnie przygotowanemu stoisku bookcrossingowemu, każdy miał okazję wymienić się książkami i dać im drugie życie. To świetna inicjatywa, która pomogła wielu czytelnikom odkryć nowe tytuły i podzielić się swoimi ulubionymi książkami z innymi.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i entuzjazm! Mamy nadzieję, że te wydarzenia zainspirowały Was do dalszych literackich i społecznych przygód. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w naszej bibliotece!
Mamy świetną wiadomość!
Nasza biblioteka szkolna właśnie wzbogaciła swoje zbiory o nowe książki! Nowości zakupione do biblioteki to atrakcyjne pozycje. Wśród nią są bestsellery z list przygotowanych przez naszych czytelników.
Zapraszamy wszystkich miłośników czytania do odwiedzenia naszej biblioteki i skorzystania z możliwości wypożyczenia tych świeżych tytułów. Przyjdźcie i odkrywajcie nowe historie i przygody pomiędzy stronami książek!
13 Narodowe Czytanie odbyło się 07.09.2024.
Tym razem lekturą był „Kordian” Juliusza Słowackiego.
„Kordian jest dramatem czynu. Przede wszystkim czynu niepodległościowego” – powiedział prezydent Andrzej Duda, inaugurując 13 Narodowe Czytania.
Nasza szkoła dołączyła do akcji 09 września. Udział brali uczniowie z klas: 1OTH, 2 Ga, 3H, 3C, 3CKP i 4OTK wraz z nauczycielami: p. Anną Skwarczyńską, p. Anną Paplińską oraz p. Barbarą Kotwą. Czytaliśmy dramat z podziałem na role, oglądaliśmy w bibliotece adaptację książki z 1994 roku w reżyserii Jana Englerta pt „Kordian”. Została również zorganizowana wystawa poświęcona życiu i twórczości Juliusza Słowackiego – wystawa książek oraz tablica informacyjna na temat Narodowego Czytania. Ciekawostkami z życia Juliusza Słowackiego i słowem wstępnym o dramacie „Kordian” podzieliła się z nami p. B. Kotwa.
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie oraz zachęcany do kolejnych edycji.
Organizatorzy akcji – nauczyciele bibliotekarze.
Czytelnicy w naszej szkole wzięli udział w OGÓLNOPOLSKICH WYBORACH KSIĄŻEK 2024. Akcja miała na celu wybranie ulubionej książki.
Do urn wyborczych społeczność szkolna wrzucała anonimowe karty, na których wpisywała od jednej do trzech najciekawszych książek, które przeczytali w ostatnim czasie.
Odbyły się dwie formy głosowania: stacjonarna i ruchoma. W pierwszym przypadku to czytelnicy przychodzili do komisji wyborczej (biblioteka szkolna), a w drugim komisja wyborcza odwiedzała klasy. Akcja w naszej szkole została rozszerzona poprzez zorganizowanie konkursu plastycznego pt. „Najciekawsza książka”. Prace zostały nagrodzone i można je obejrzeć na szkolnym korytarzu.
Po zakończeniu wyborów komisja wyborcza podliczyła głosy i stworzyła zestaw tytułów. Nauczyciele - bibliotekarze wszystkie dane przesłali na stronę WyboryKsiążek.pl. Organizatorem akcji było czasopismo BIBLIOTEKA W SZKOLE.
Dziękujemy za udział i zachęcamy do kolejnych akcji - nauczyciele bibliotekarze i pan Wojciech Murawski
Uczennice z naszej szkoły: Małgorzata Kołodziej i Angelika Głuch z klasy 1H, Maja Banaszkiewicz z klasy 1GA, Aleksandra Janik i Wiktoria Piwowarczyk z klasy 1GB, Julia Ciućmańska z klasy 2H, Anna Dusza i Julia Panek z klasy III H, Wiktoria Górka z klasy 1C, Anna Pluta-Kriaczko z klasy 2C oraz Kinga Dygas z klasy 3CKB uczestniczyły w II Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu. Dziewczyny musiały wykazać się umiejętnością czytania książek ze zrozumieniem, których autorami są pisarze związani z regionem radomskim.
Do finału zakwalifikowały się: Natalia Winiarska, Wiktoria Górka, Julia Ciućmańska i Wiktoria Piwowarczyk. Miło nam poinformować, że w grupie finalistek najlepszą okazała się uczennica Wiktoria Piwowarczyk z klasy 1G. Zdobyła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym pokonując 55 uczestników z radomskich szkół ponadpodstawowych.
Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za udział, gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów do udziału w kolejnych konkursach czytelniczych.
Szkolni opiekunowie konkursu: Monika Stępniewska i Anna Durlak.
Książka to magiczny dywan, który odlatuje w inne miejsce, kiedy przez chwilę nie możesz znieść tego, gdzie jesteś. – Kate Atkinson
Organizatorzy: Anna Durlak, Milena Kaniowska, Monika Stępniewska, Wojciech Murawski
Cele konkursu:
- rozwijanie wyobraźni twórczej poprzez prace plastyczne,
- rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej u młodzieży,
- promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie,
- integracja środowiska szkolnego,
- promowanie czytelnictwa wśród młodzieży.
Warunki uczestnictwa w konkursie:
- konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły,
- każdy uczestnik przynosi jedną własnoręcznie wykonaną pracę konkursową,
- zgłoszenie pracy do Konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem przez uczestnika konkursu warunków niniejszego regulaminu,
- organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania prac plastycznych w celu popularyzacji konkursu oraz publikacji wyróżnionych prac na stronie szkoły.
Warunki dotyczące prac konkursowych:
- praca plastyczna powinna przedstawiać tematykę związaną z hasłem: „NAJCIEKAWSZA KSIĄŻKA”
- praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną (np. rysunek, malarstwo, grafika, collage, wycinanka, itp.) w formacie A3,
- do pracy powinna być dołączona informacja dotycząca jej autora: imię i nazwisko oraz klasa,
- prace konkursowe należy składać do p. Wojciecha Murawskiego lub do biblioteki szkolnej do 6 czerwca 2024.
Wyniki konkursu oraz nagrody:
- prace uczestników będą oceniane przez komisję konkursową powołaną przez organizatora,
- komisja konkursowa ocenia prace plastyczne i ustala listę laureatów oraz wyróżnionych w konkursie,
- prace konkursowe zostaną ocenione na podstawie następujących kryteriów: zgodności z tematem konkursu, inwencji, pomysłowości oraz wrażenia estetycznego,
- ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 10 czerwca 2024 na stronie internetowej szkoły oraz poprzez dziennik librus,
- w konkursie przewidziane są nagrody.
Zachęcamy do udziału w konkursie
Rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek trwa od 8 do 15 maja.
Z tej okazji zapraszamy do biblioteki szkolnej po następne nowości książkowe - są darem od naszych kochanych czytelników.
Przypominamy również o tym że cały czas działa bookcrossing na parterze niedaleko pokoju nauczycielskiego.
Zapraszamy - nauczyciele bibliotekarze.
Miło nam poinformować, że w VIII REGIONALNYM KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA wicemistrzem został nasz uczeń Cezary Cielniak z klasy 2H
Gratulujemy!!!
25 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do VIII Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania, który ma na celu doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie twórczych talentów oraz propagowanie czytelnictwa.
Komisja oceniła wystąpienie uczestników, którzy zaprezentowali wybrany przez siebie fragment prozy z kanonu literatury pięknej. Ocenie podlegała płynność i dykcja, interpretacja tekstu oraz ogólne wrażenia artystyczne.
Na jury w składzie: Barbara Kotwa Monika Stępniewska, Anna Durlak największe wrażenie wywarł fragment utworu „Wichrowe wzgórza” zaprezentowany przez Cezarego Cielniaka z klasy 2h, co zapewniło mu pierwsze miejsce na podium oraz awans do etapu regionalnego, gdzie zaprezentuje swoje umiejętności w gronie najlepszych czytelników w regionie radomskim. Drugie miejsce zajęła Lilianna Szymańska z klasy 1ga, trzecie miejsce - Wiktoria Piwowarczyk z klasy 1GB,a wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Gomuła z klasy 2ckp, Julia Walczak z klasy 2ckp, Maria Lipiec z klasy 1ga, Katarzyna Łęcka z klasy 2c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizator Milena Kaniowska
20 marca 2024 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu odbyła się gala wręczenia nagród uczestnikom Konkursu Twórczości Literackiej.
Uczennica naszej szkoły Karolina Dwojak z klasy 4H została wyróżniona „za nietuzinkową i odważną satyrę na czasie stanowiącą o odwadze”. Koordynatorem z ramienia szkoły była pani Milena Kaniowska. Gratulujemy!!!