Bartosz Sałaj, ukończył technikum w nasze szkole 13 lat temu (wychowawca Pan Michał Borodziuk), studiował na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Uczy historii w szkole podstawowej w Warszawie, a w wolnym czasie jest przewodnikiem miejskim, oprowadza turystów po stolicy.
Wszyscy mamy marzenia, ale tylko część z nas je realizuje. Niektórzy zatrzymują się na etapie „chcę”. Inni zaczynają dążyć do osiągnięcia celu, ale szybko to zarzucają. Co zatem pozwala osiągnąć sukces? Wytrwałość – pasja i niezłomność w osiąganiu celów.
Agnieszka Kapusta absolwentka technikum w naszej szkole (2016), Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (2021), prezeska Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, laureatka nagrody im. Eugeniusza Pietrasika, a prywatnie siostra naszej koleżanki opowiedziała nam o swojej sportowej pasji, o tym w jaki sposób wyznacza sobie cele i konsekwentnie je realizuje.
Agnieszka z wykształcenia jest technologiem żywności, ale pracuje w biurze Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego.
Agnieszka Kapusta: Czuję się działaczką - Pasja AZS Cafe AZS #51 – początek drogi
pasja.azs.pl
(5Otp z wychowawcą)
Wiktoria studiuje międzynarodowy biznes z językiem hiszpańskim na Nottingham Trent University.
Miasto Nottingham usytuowane jest w środkowej Anglii. Dużą popularność zyskało dzięki Robin Hoodowi, który według legendy mieszkał właśnie w tym miejscu. Obecnie jest to jedno z najbardziej studenckich i pełnych życia miast na wyspie.
Wiktoria opowiedziała nam o tym jakie wymagania trzeba spełnić na Nottingham Trento oraz w jaki sposób przejść przez dosyć trudny proces rekrutacji.
Dowiedzieliśmy się ile kosztują studia w Wielkiej Brytanii.
Uniwersytet w Nottingham słynie z praktycznego podejścia do nauki. Zajęcia prowadzone są w aktywny sposób, opierając się na projektach i dyskusjach, co przygotowuje do pracy po studiach. Uczelnia zapewnia liczne praktyki i staże, aby jeszcze w czasie nauki, uczniowie mieli okazję zbierać doświadczenie zawodowe.
Wiktoria odbyła staż w ramach programu Erasmus w Walencji, mieście sztuki i nauki, które jest wiodącym ośrodkiem gospodarczym w Hiszpanii. Oprócz szerokich, piaszczystych plaż słynie również z Las Fallas największego i spektakularnego festiwalu fajerwerków na świecie.
Anna Socha 7 lat temu ukończyła technikum hotelarskie w naszej szkole, zaczynała od pracy na recepcji, dziś z pasją wykonuje pracę menagera hotelu Nihil Novi.
Klaudia Matysiak przez ponad cztery lata mieszkała w Kuwejcie, gdzie pracowała jako stewardessa w narodowych liniach lotniczych, potem wróciła do Radomia i otworzyła szkołę językową, pisze książkę.
Zobacz również: Polka o życiu w Kuwejcie. "To wciąż kraj bardzo konserwatywny"
Ernest Mączyński zdał maturę, skończył studia, z pasją wykonuje zawód fizjoterapeuty, jest nauczycielem.
Z Pawłem Majewskim planujemy się spotkać. Odwiedziliśmy hostel w Krakowie, w którym Paweł pracuje.
Podróże Małe i Duże - firma symulacyjna
przy Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu
fot. 1 Otp, 2 Otp, 3 Otp, 3Ot
i spotkanie z ciekawymi ludźmi - Panem Dyrektorem lotniska Warszawa-Radom i Robertem - pracownikiem lotniska, absolwentem naszej szkoły.
Autorka "Okrutnego Księcia", "Klątwiarzy" i "Księgi Nocy" gościła dziś w Warszawie.
To doskonała okazja, by porozmawiać o jej najnowszej powieści ze świata elfów i zdobyć autograf!
Nie mogły jej przegapić pasjonatki książek fantasy Nikola i Zuzia z 4OTp.
Lewy margines - prosty wskazuje na osobę silną i zdyscyplinowaną, wąski oznacza lęk (...)
Pismo proste charakteryzuje człowieka trzeźwo myślącego, starającego się żyć zgodnie z przepisami. Ludzie piszący z lekkim nachyleniem w prawo są bardzo komunikatywni, uczciwi, mogą jednak także często zmieniać zdanie (...)
Litery rozciągające się ku górze oznaczają bardzo często, że stawia je osoba o silnym charakterze i zainteresowaniach intelektualnych (...)
Okrągłe i pełne pismo charakteryzuje ludzi o dużej fantazji, potrafiących sobie radzić w trudnych sytuacjach (...)
Przedmiot: Kaligrafia
www.muzeum-radom.pl
Dnia 17 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw o czym była mowa w przygotowanej przez uczniów prezentacji.
Aby uświetnić ten dzień, uczniowie ubrali się na zielono. Nie zabrakło też fantazyjnych nakryć głowy, a zielona koniczynka zagościła na ubraniach uczniów, nauczycieli oraz Dyrekcji szkoły. Podczas imprezy miała miejsce również degustacja przygotowanych przez naszych uczniów smakołyków. W naszym irlandzkim menu znalazły się ciasteczka shortbread biscuits, mnóstwo smakowitych babeczek i ciasteczek z zielonym lukrem, naleśników, była również pyszna zielona sałatka, tęczowe żelki, a nawet złote czekoladowe monety ze skarbu Leprechauna. Dużą atrakcją okazała się fotobudka, gdzie uczniowie mogli zrobić sobie zabawne zdjęcia z zielonym skrzatem. Ponadto w tym dniu uczniowie brali udział w szkolnym konkursie wiedzy o św. Patryku i Irlandii.
Na przerwach mogliśmy posłuchać tradycyjnej muzyki irlandzkiej.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, aktywny udział i wspólną zabawę. Jesteśmy wdzięczni uczniom za ogrom pracy włożonej w przygotowania. To bardzo budujące, że organizowane przez nas działania cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Cieszymy się, że uczniowie się angażują i są coraz bardziej otwarci i odważni. Uśmiechy i zadowolenie są największą motywacją i nagrodą dla pomysłodawców tych przedsięwzięć. Mamy zatem nadzieję, że dzień Św. Patryka na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych wydarzeń
Zapraszamy do oglądania zdjęć i polubienia nas na FB;) Marta Kleczaj Emilia Zwęglińska