Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Staże zagraniczne we Włoszech, Hiszpanii lub Portugalii
WYBIERZ SZKOŁĘ BRANŻOWĄ LUB TECHNIKUM
WYBIERZ SZKOŁĘ BRANŻOWĄ LUB TECHNIKUM
Pracodawcy potrzebują pracowników z przygotowaniem zawodowym!
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
ul. św. Brata Alberta 1, 26-600 Radom
Technikum i branżowa szkoła I stopnia
Technikum i branżowa szkoła I stopnia
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
MOŻESZ ZDAĆ MATURĘ, ZDOBYĆ DOBRY ZAWÓD, ROZWIJAĆ SWOJE PASJE I ZAINTERESOWANIA
Praktyki w szkole i w zakładach pracy
Praktyki w szkole i w zakładach pracy
Projekty i programy unijne
Projekty i programy unijne
Previous Next Play Pause

8 czerwca w piątek odbył się Festyn Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas zorganizowany w ZSB w Radomiu. Uczestniczyło w nim ponad 800 wolontariuszy z 30 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Diecezjalna Caritas przygotowała dla nich wiele atrakcji (zabawy, konkursy, poczęstunek), a gwiazdą spotkania był zespół Jak Najbardziej.
Wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani paczkami ze słodyczami oraz gadżetami jako podziękowanie za ich pracę.
Podczas spotkania ogłoszono najlepsze Szkolne Koło Caritas w roku szkolnym 2017/2018. Okazało się, że to u c z n i o w i e  n a s z e j  s z k o ł y, pod opieką P.Grażyny S. i P. Krystiana K. - działający bardzo aktywnie w różnorodnych przedsięwzięciach, zajęli  p i e r w s z e  miejsce
Na szczególne wyróżnienie zasłużyli wolontariusze, na których zawsze mogliśmy liczyć i którzy nie szczędzili swojego czasu wolnego, aby nieść pomoc innym i pracować na rzecz drugiego człowieka: Natalia i Karolina z kl. 1Ga, Karolina z kl. 1Kz, Ola, Paulina, Roksana i Michał z kl. 3C oraz Arek, Filip i Łukasz z kl. 3Gc.
W nagrodę, wyżej wymienieni uczniowie, pod opieką P. Krystiana K., pojechali na trzydniową wycieczkę do Zakopanego.

w4
w6
w7
w2
w3

O tym, że z bezdomności można wyjść, jak pomóc osobom bezdomnym oraz jakie działania na rzecz wsparcia bezdomnych są prowadzone w Radomiu, dowiedzieli się uczniowie wielu radomskich szkół podczas spotkania interdyscyplinarnego zorganizowanego 28.05.2018 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.
Zaproszeni prelegenci; ks. Daniel G.- opiekun duchowy bezdomnych, przedstawiciele Straży Miejskiej, Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, streetworkerzy Caritas Diecezji Radomskiej, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Kobiet i Mężczyzn oraz wolontariusze i Przyjaciele Bezdomnych opowiadali o swoich doświadczeniach oraz rodzaju pomocy świadczonej bezdomnym. Jednym z prelegentów był p. Artur Zalewski z Komisji Ekspertów ds. Przeciwdziałania Bezdomności przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.
W spotkaniu wzięła udział także młodzież naszej szkoły z klas: 3Gc, 3C oraz 3H wraz z opiekunami p. Grażyną Sitek oraz p. Krystianem Kucem.
Jeden z naszych uczniów z kl. 3Gc Kamil W. udzielił wywiadu dla Radia Plus, w którym powiedział jak zmieniło się jego postrzeganie bezdomności po tym spotkaniu.

lb6
lb7
lb1
lb5

W związku z zapowiadanymi przez prognostyków pogody bardzo silnymi mrozami, uczniowie naszej szkoły w dniach 19-23 lutego przyłączyli się do akcji charytatywnej "COŚ DOBREGO DLA POTRZEBUJĄCEGO", na rzecz osób bezdomnych.
Na prośbę samych osób bezdomnych przeprowadziliśmy dla nich zbiórkę słodyczy oraz ciepłych czapek i skarpet. Szczególnie aktywnie w zbiórkę włączyły się klasy: 1KZ, 2GB, 3GB oraz 4GA.
W imieniu swoim i osób bezdomnych składamy tym klasom wielkie podziękowanie.

 

W dniu 06.01.2018 r. uczniowie naszej szkoły ze Szkolnego Koła CARITAS: Filip, Arek, Karolina, Ania, Łukasz, Natalia, Roksana wraz z opiekunami p. Grażyną Sitek i p. Krystianem Kuc pomagali w organizacji Orszaku Trzech Króli.
Wspólnie z Rycerzami Kolumba zajmowaliśmy się pompowaniem i rozdawaniem ponad 800 balonów dzieciom obecnym na Orszaku, czym sprawiliśmy im ogromną radość.

Uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły, pod opieką pani G.Sitek oraz pani T.Piątek, odpowiedzieli na apel Polskiej Misji Katolickiej w Kamerunie i w dniach od 27 listopada do 1 grudnia przystąpili do zbiórki makulatury. Udało się zebrać pokaźną jej ilość, a fundusze pozyskane z jej zbiórki posłużą do budowy studni w Kamerunie. Wszystkim, którzy przystąpili do tej szlachetnej akcji, serdecznie dziękujemy.

Back to top