Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
ul. św. Brata Alberta 1, 26-600 Radom
Technikum i branżowa szkoła I stopnia
Technikum i branżowa szkoła I stopnia
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
ul. św. Brata Alberta 1, 26-600 Radom
Projekty i programy unijne
Projekty i programy unijne
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
ul. św. Brata Alberta 1, 26-600 Radom
Praktyki w szkole i w zakładach pracy
Praktyki w szkole i w zakładach pracy
Staże zagraniczne we Włoszech, Hiszpanii lub Portugalii
Staże zagraniczne we Włoszech, Hiszpanii lub Portugalii
Rekrutacja do szkoły od 10 maja 2018
Rekrutacja do szkoły od 10 maja 2018
Previous Next Play Pause

Każdy z nas kiedyś słyszał lub wkrótce usłyszy pytanie “Co dalej?”.
Pomysłodawca MyFuture, Natalia Różańska zdała sobie sprawę, że jest to jedno z najbardziej irytujących pytań dla młodych ludzi. Muszą zdecydować się na kierunek, w którym chcieliby się kształcić przez następne lata, w bardzo młodym wieku. Mają około 16 lat (najczęściej) nie mieli jeszcze żadnej pracy w życiu. Większość z nich wie, czym zajmuje się architekt, przedsiębiorca, kucharz czy kierownik działu marketingowego, tylko z filmów i seriali. Młodzi ludzie nie mają pojęcia jakie są wady i zalety profesji którą wybierają, często też nie wiedzą jakie kroki muszą podjąć aby osiągnąć swój wymarzony cel. Czy nie byłoby łatwiej, gdyby młodzi ludzie mieli okazję wysłuchać doświadczeń innych? Zadać pytania? Zrozumieć wszystkie możliwości?
Gdybym wiedziała, że nauka chemii tak bardzo pomaga w byciu lekarzem, prawdopodobnie dziś byłabym chirurgiem. Gdybym wiedziała, że bycie przedsiębiorcą jest jak praca 24 godziny na dobę, może poczekałabym z decyzją o otwarciu własnej firmy. Gdybym wiedziała, że podróże tak bardzo kształcą i poszerzają horyzonty, zrobiłabym sobie roczną przerwę od nauki po liceum. - mówi Natalia.
W MyFuture, jesteśmy przekonani, że jeśli ludzie będą w pełni rozumieli swoje możliwości, będą mieli znacznie większą motywację do spełniania marzeń i patrzenia w przyszłość. Uważamy również, że istnieje luka pomiędzy edukacją a karierą zawodową. Większość ludzi nie widzi sensu w uczeniu się, ponieważ nie rozumie, jak mogą wykorzystać zdobytą wiedzę w przyszłości. Chcemy wypełnić tę lukę i pokazać ludziom, że ciężka praca może zapewnić świetlaną przyszłość.
Chcesz wiedzieć więcej?
Tak pomysłodawcy zaciekawili propozycją warsztatów uczniów klas: 1h, 2h, 3h i 2ot.
Aplikacje można składać do 25.03.2018 r.

W dniach 9-13.02.2018 r. grupa 30 uczniów z naszej szkoły wraz opiekunami wybrała się ma wycieczka do Londynu. Anglia to piękny kraj, a miasto w które zwiedzaliśmy oczarowało nas swoim specyficznym staronowoczesnym wyglądem.
Ogromnym wyzwaniem okazało się zakwaterowanie u brytyjskich rodzin. Musieliśmy wykazać się znajomością języka angielskiego. Dowiedzieliśmy się jak Anglicy spędzają wolny czas, co jedzą na śniadanie i kolacje.
Pierwszego dnia od razu po przylocie zwiedzaliśmy Tower of London, podziwialiśmy panoramę miasta z 35 piętra Sky Gardens, oraz przeszliśmy w głąb biznesowej dzielnicy do Covent Garden. Wieczorem poznaliśmy swoje rodziny i spróbowaliśmy angielskich przysmaków. W kolejnych dniach nasz grafik był bardzo napięty, zobaczyliśmy Pałac Buckingham oraz zmianę warty, zrobiliśmy zakupy na Oxford Street, kliknęliśmy kilka fotek w Madame Tussauds, płynęliśmy statkiem po Tamizie oraz odwiedziliśmy brytyjskie muzea.
Wycieczka była bardzo dobrze zaplanowana, pilot opowiadał nam wiele różnych ciekawych historii związanych z Londynem. Przeżyliśmy na prawdę super przygodę, którą będziemy długo długo wspominać. Miejsca i ludzie których poznaliśmy poszerzyli naszą wiedzę i dostarczyli nowych wrażeń.

fot. Emilia i Karolina

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły odręcznie pisali listy w obronie osób, których prawa są łamane na całym świecie. „Maraton Pisania Listów” organizowany jest przez Wyższą Szkołę Handlową, pod patronatem Amnesty International.

   

Od 23 października 2017 (poniedziałek) ruszają zapisy na 5-dniową wycieczkę samolotową do LONDYNU.
Zapisy w sali 2b p.Monika Pawlak lub w 5c p. Dorota Makaruk.

To nie tylko ekscytująca wycieczka, ale także możliwość ocenienia swoich możliwości językowych - noclegi i posiłki u rodzin angielskich :)
Zapraszamy.

Pod koniec roku szkolnego 2016/2017 na zaproszenie europosła Zbigniewa Kuźmiuka zwiedziłam Brukselę i Parlament Europejski. Pięciodniowa wycieczka była nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie "Wiedzy o Unii Europejskiej", organizowanego przez opiekunkę Szkolnego Klubu Europejskiego panią Monikę Pawlak.
Podczas wycieczki Bruksela zaskoczyła nas piękną pogodą, stąd intensywne zwiedzanie rozpoczynające się pod Łukiem Triumfalnym, upamiętniającym zdobycie niepodległości przez Belgię, poprzez pobyt w: Muzeum AUTOWORLD, Królewskim Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej, Muzeum - Dom Historii Europejskiej, po wspólne zdjęcia pod słynnym Atomium, Pagodą Chińską oraz Pałacem Królewskim.
Ostatniego dnia wycieczki odwiedziliśmy Parlament Europejski. Po prelekcji dotyczącej pracy i roli Parlamentu Europejskiego, odbyło się spotkanie ze panem Zbigniewem Kuźmiukiem, podczas którego mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wygląda praca europosła.
Wycieczka była dla mnie wspaniałą nagrodą i na pewno jeśli konkurs odbędzie się jeszcze raz, także wezmę udział.
Marlena

Back to top