W dniach 9-13.02.2018 r. grupa 30 uczniów z naszej szkoły wraz opiekunami wybrała się ma wycieczka do Londynu. Anglia to piękny kraj, a miasto w które zwiedzaliśmy oczarowało nas swoim specyficznym staronowoczesnym wyglądem.
Ogromnym wyzwaniem okazało się zakwaterowanie u brytyjskich rodzin. Musieliśmy wykazać się znajomością języka angielskiego. Dowiedzieliśmy się jak Anglicy spędzają wolny czas, co jedzą na śniadanie i kolacje.
Pierwszego dnia od razu po przylocie zwiedzaliśmy Tower of London, podziwialiśmy panoramę miasta z 35 piętra Sky Gardens, oraz przeszliśmy w głąb biznesowej dzielnicy do Covent Garden. Wieczorem poznaliśmy swoje rodziny i spróbowaliśmy angielskich przysmaków. W kolejnych dniach nasz grafik był bardzo napięty, zobaczyliśmy Pałac Buckingham oraz zmianę warty, zrobiliśmy zakupy na Oxford Street, kliknęliśmy kilka fotek w Madame Tussauds, płynęliśmy statkiem po Tamizie oraz odwiedziliśmy brytyjskie muzea.
Wycieczka była bardzo dobrze zaplanowana, pilot opowiadał nam wiele różnych ciekawych historii związanych z Londynem. Przeżyliśmy na prawdę super przygodę, którą będziemy długo długo wspominać. Miejsca i ludzie których poznaliśmy poszerzyli naszą wiedzę i dostarczyli nowych wrażeń.

fot. Emilia i Karolina

Back to top