Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Staże zagraniczne we Włoszech, Hiszpanii lub Portugalii
WYBIERZ SZKOŁĘ BRANŻOWĄ LUB TECHNIKUM
WYBIERZ SZKOŁĘ BRANŻOWĄ LUB TECHNIKUM
Pracodawcy potrzebują pracowników z przygotowaniem zawodowym!
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
ul. św. Brata Alberta 1, 26-600 Radom
Technikum i branżowa szkoła I stopnia
Technikum i branżowa szkoła I stopnia
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Nauka i praktyka w jednym miejscu
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
MOŻESZ ZDAĆ MATURĘ, ZDOBYĆ DOBRY ZAWÓD, ROZWIJAĆ SWOJE PASJE I ZAINTERESOWANIA
Praktyki w szkole i w zakładach pracy
Praktyki w szkole i w zakładach pracy
Previous Next Play Pause

Z okazji WALENTYNEK w dniu 14.02.2019 r.  biblioteka szkolna zorganizowała głośne czytanie literatury pięknej i śpiewanie poezji miłosnej….
Wydarzenie to cieszyło się dużą popularnością…
Uczniowie prezentowali wybrane fragmenty literatury pięknej, a do wspólnego śpiewania zachęciły przegotowane śpiewniki, więc każdy miał okazję sprawdzić swoje możliwości wokalne…
chętnych nie brakowało…
Nauczyciele bibliotekarze promowali również dzieła literatury klasycznej, które mimo, że powstały setki lat temu, nic nie tracą ze swej aktualności. Jest w czym wybierać, ponieważ tematyka miłosna była ulubionym tematem wielu twórców. Dlatego też warto przeczytać „Wichrowe wzgórza” Emily Jane Bronte, „Panią Bovary” Gustava Flauberta czy fenomenalnie zekranizowaną w 1997 r. z Sophie Marceau w roli głównej - „Annę Kareninę” Lwa Tołstoja.
Fani szkolnych lektur mogą sięgnąć po dramat najsłynniejszej pary kochanków, a mianowicie po „Romea i Julię” W. Szekspira. Z kolei o sieci intryg miłosnych, z których ciężko znaleźć jakiekolwiek rozsądne wyjście opowiada książka, jak na tamte czasy skandaliczna - „Niebezpieczne związki” Choderlosa de Laclosa. A jeżeli nie interesują nas perypetie wyrafinowanych libertynek czy nieśmiałych dziewic, warto pokusić się o lekturę „Miłości w czasach zarazy” Garcia Gabriela Marqueza. Wymieniając pozycje z klasyki romansu nie można zapomnieć o powieści kobiecej, gdzie prym wiedzie niewątpliwie Jane Austen. „Rozważna i romantyczna” oraz „Duma i uprzedzenie” to pozycje godne polecenia na długie wieczory przy herbacie….

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAKOCHANYCH W KSIĄŻCE,
BO W BIBLIOTECE WALENTYNKI TRWAJĄ CAŁY ROK
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

image1
image3
image4
image6
image5
image2

Back to top